fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Szlaki Kulturowe»Zachodni Szlak Kulturowy
Zachodni Szlak Kulturowy
Zachodni Szlak Kulturowy
Odkryj zachodnie rejony wyspy oraz rzadziej odwiedzane tereny, gdzie ukryte skarby natury i lokalne bogactwo kulturowe sprawi, że powstanie obraz obszaru, który jest wizualnie zapierający dech w piersi jak i fascynujący pod względem historycznym.

Przejażdżka do małego miasta Polis Chrisochus (gr. Polis Chrysochous) przeniesie Cię w oka mgnieniu do oazy spokoju o nadmorskim uroku osadzonej w pięknym krajobrazie. Rzut kamieniem stąd znajduje się tradycyjna wioska rybacka Latchi słynąca ze świeżych ryb, które prosto z rybackich sieci przenoszą się do kuchni tawern znajdujących się na nabrzeżu, gdzie zarówno goście, jak i lokalni mieszkańcy smakują lokalne „meze”.
Podróż łodzią z Latchi sprawi, że trafisz do skalistych zatoczek i nie będziesz się w stanie oprzeć kąpieli w orzeźwiających, turkusowych wodach. Legenda mówi, że wiele wieków temu, w pobliskich Łaźniach Afrodyty antyczna grecka bogini miłości i piękna również zażywała kąpieli. Jej grota jest otoczona przez idylliczny, widowiskowy krajobraz, a w miejsce to prowadzi szlak usiany pachnącymi kwiatami i ziołami – to tutaj spotykała się ze swoim kochankiem Adonisem.

Podążając w głąb wyspy, odkryjesz labirynt wiosek rozsianych po płaskowyżu Laona, w tym Kathikas, Kritou Terra oraz Arodes. Stamtąd, aż do spokojnego obszaru Poms rozciąga się dzikie piękno Narodowego Parku Akamas. Znajduje się tam oszałamiający Wąwóz Avakas, który wprawia w zachwyt swoim pięknem rozciągającym się przez poszarpany wiejski krajobraz. Naturalne błogosławieństwo tego obszaru to również dziewicze plaże z nieskalanymi piaskami, oddalone od hałasu i tłumów.

Kiedy zachód słońca gasi swój blask, witając na niebie gwiazdy, udaj się w kierunku Pomos, by podziwiać panoramę oraz widok bez końca migoczących świateł wioski. Szeroki wybór przybrzeżnych lokali oferuje możliwość delektowania się napojami i podziwiania niepowtarzalnych widoków – idealny sposób, by zakończyć podróż tym romantycznym szlakiem.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.