fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Intangible Cultural Heritage»Intangible Cultural Heritage
 
Historia i cywilizacja Cypru liczy sobie 11 000 lat, które znajdują odzwierciedlenie w stanowiskach archeologicznych i zabytkach, ale również
w unikalnym niematerialnym dziedzictwie kulturowym.
 
Obecnie Cypr ma pięć elementów dziedzictwa wpisanych na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO: tradycje koronkarskie z Lefkary (2009), zawody poetyckie Tsiattista (2011), dietę śródziemnomorską (2013) we współpracy z Grecją, Hiszpanią, Włochami, Chorwacją, Marokiem i Portugalią, wiedzę i technologię dotyczącą sztuki budowania murów z suchych kamieni, (2018) we współpracy z Francją, Szwajcarią, Grecją, Hiszpanią, Włochami, Chorwacją i Słowenią oraz śpiew bizantyjski (2019).
 
Kontakt ze zwyczajami, sztuką, ciągle żywą tradycją, wiedzą i praktykami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, uważanymi za niematerialne dziedzictwo kulturowe kraju, może dostarczyć gościom wielu niezapomnianych wrażeń.
 
Zanurz swoje dłonie w glinie, by uformować naczynia, opanuj sztukę posługiwania się igłą i nicią, by stworzyć dzieła Lefkaritika, usiądź przy poruszającym się rytmicznie wrzecionie, aby upleść tkaniny Fythkiotika, upiecz i spróbuj tradycyjnego chleba oraz innych pyszności oraz skorzystaj z wielu innych doświadczeń. Odkryj niematerialne dziedzictwo Cypru poprzez darmowe warsztaty rękodzieła i gotowania, które są organizowane przez Ministerstwo Turystyki.
 
Czekamy na Ciebie, by dać Ci możliwość doświadczenia niezapomnianej podróży przez tradycyjne smaki, działania i zwyczaje, poprzez które poczujesz istotę prawdziwego Cypru.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.