fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Bizantyjskie św. Łazarza (Agios Lazaros Byzantine Museum)
Agios Lazaros Byzantine Museum
Muzeum Bizantyjskie św. Łazarza (Agios Lazaros Byzantine Museum)
Muzeum Bizantyjskie znajdujące się w kościele św. Łazarza (Agios Lazaros), w celach hipostylowego przedsionka, który ciągle znajduje się po południowej stronie świątyni. Eksponaty to m.in. ważne ikony, dzieła sztuki i relikwie, w tym bizantyjskie ikony, ewangelie, krzyże oraz inne skarby sztuki sakralnej z całego regionu Larnaka.

Sam kościół znajduje się na uroczym placu w centrum miasta. Jest jednym z najbardziej niezwykłych przykładów architektury bizantyjskiej na Cyprze, został skonstruowany nad grobem św. Łazarza, który przybył na Cypr po tym, jak został przywrócony do życia przez Jezusa. Następnie został wyświęcony na biskupa Kition przez apostołów Barnabę i Pawła i żył w tym mieście przez 30 lat.
Św. Łazarz jest czczony w procesji na jego cześć, która odbywa się osiem dni przed Wielkanocą. W trakcie procesji ikona świętego jest noszona ulicami Larnaki.

Virtual video:  https://virtuallarnakaregion.com/Byzantine_Museum/

Kościół św. Łazarza (Agios Lazaros) i Muzeum Sztuki Sakralnej – Przewodnik audio (Audio Guide)

Region: Larnaka
Adres:  Plateia Agiou Lazarou
Kontakt:  tel.: +357 24 652 498
Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota: 08.15–12:30 i 15.00–17:30, zamknięte w środy i sobotnie popołudnia, niedziela: zamknięte.
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe.
Cena biletu: 1,00 Euro od osoby, grupa 10 lub więcej osób: 10,00 Euro.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.