fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Średniowiecza w Larnace (Larnaka Medieval Museum)
Larnaka Medieval Museum
Muzeum Średniowiecza w Larnace (Larnaka Medieval Museum)
Muzeum Średniowiecza w Larnace znajduje się na drugim piętrze średniowiecznego fortu, na końcu wysadzanej palmami promenady Foinikoudes.
W trzech salach zaprezentowano 15 wieków historii, z eksponatami i dziełami sztuki pochodzącymi z okresu wczesnochrześcijańskiego (IV-VII wiek), bizantyjskie malarstwo ścienne (XI-XVI wiek), średniowieczną ceramikę (XII-XVIII wiek), hełmy i miecze z okresu weneckiego (XV-XVI wiek) oraz metalowe przybory kuchenne z czasów osmańskich (XVIII-XIX wiek).

Na dziedzińcu znajduje się kolekcja dział z czasów osmańskich oraz przestrzeń dla 600 widzów, która jest wykorzystywana jako teatr pod gołym niebem w miesiącach letnich.

Fort został zbudowany w średniowieczu, a obecna forma to efekt prac z czasów panowania Turków osmańskich. Z końcem panowania tureckiego na Cyprze Brytyjczycy przekształcili to miejsce w więzienie, którą to funkcję fort pełnił w trakcie pierwszych lat ich panowania.

Region: Larnaka
Adres:  Leoforos Athinon
Współrzędne GPS: szer.: 34.910513 dł.: 33.637697
Kontakt:  tel.: +357 24 304 576
Godziny otwarcia: Od 16 września do 15 kwietnia, poniedziałek-piątek: 08.00–17:00; od 16 kwietnia do 15 września, poniedziałek-piątek: 08.00–19.30; sobota-niedziela: 09.30–17.00.
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: 2,50 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: Bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro. Emeryci z Unii Europejskiej mają 50% zniżki.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.