fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Historyczne Archiwa Miejskie – Muzeum Larnaki (Municipal Historical Archives – Museum of Larnaka
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 833.
Municipal Historical Archives – Museum of Larnaka
Historyczne Archiwa Miejskie – Muzeum Larnaki (Municipal Historical Archives – Museum of Larnaka
Zlokalizowane na początku promenady Foinikoudes na Placu Europy Historyczne, Archiwa Miejskie – Muzeum Larnaki są częścią Miejskiego Centrum Kultury, które mieści się w kompleksie brytyjskich budynków kolonialnych z 1881 roku. Po renowacji budynki zdobyły nagrodę Europa Nostra w 1996 roku.

Na parterze odrestaurowanej rezydencji i w biurach pierwszego kolonialnego kapitana portu w Larnace znajduje się Muzeum Larnaki, podczas gdy Archiwa Miejskie znajdują się na drugim piętrze.

Eksponaty są związane z historią Larnaki, a ich częścią jest duża kolekcja monet z miasta-królestwa Kition (późny VI wiek) oraz fotografie miasta począwszy od 1850 roku.

Historyczne Archiwa Miejskie posiadają wiele rzadkich książek, dokumentów oraz artykułów dostępnych tylko badaczom. 

Virtual video: https://virtuallarnakaregion.com/LarnakaHistoricArchivesMuseum/

Region: Larnaka
Adres:  Leoforos Athinon – Plateia Evropis, Foinikoudes Promenade
Kontakt:  tel.: +357 24 657 745
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 09.00–14.30, sobota-niedziela: zamknięte
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: wstęp bezpłatny.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 Experience the immersive 360 Virtual Tour in fullscreen mode - click here!
 
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.