fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Medyczne Kyriazi w Larnace (Medical Museum Kyriazi – Larnaka)
Muzeum Medyczne Kyriazi w Larnace (Medical Museum Kyriazi – Larnaka)
Muzeum Medyczne Kyriazi w Larnace (Medical Museum Kyriazi – Larnaka)
Mieszczące się w tradycyjnej rezydencji z 1927 roku zlokalizowanej w centrum Larnaki Muzeum Medyczne Kyriazi prezentuje historię medycyny, lecznictwa oraz zdrowia na Cyprze z silnym nawiązaniem do czasów antycznych, średniowiecza oraz panowania osmańskiego.

Kolekcja swoim zasięgiem obejmuje czasy od starożytnego Rzymu po lata 80. XX wieku, z główną kolekcją skupiającą się na okresie 1850-1950. W jej skład wchodzą stare książki, oprawione dokumenty, tradycyjne meble apteczne oraz inne przedmioty o zastosowaniu medycznym m.in.: maszyna rentgenowska, instrumenty chirurgiczne oraz szafy apteczne.

Większość z obiektów pochodzi z regionu Larnaka i została podarowana muzeum, które jest pozarządową organizacją non-profit (NGO), założoną przez lekarzy, farmaceutów, historyków i osoby zainteresowane tą tematyką.

Virtual video:  https://virtuallarnakaregion.com/KyriazisMedicalMuseum/

Region: Larnaka
Adres:  Karaoli and Demetriou 35
Kontakt:  tel.: +357 97606424
Godziny otwarcia: tylko w środy i soboty: 09.00–12.00
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: wstęp bezpłatny.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
 


Experience the immersive 360 Virtual Tour in fullscreen mode - click here!
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.