fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Pieridesa – Fundacja Kulturalna Banku Cypru (Pierides Museum – Bank of Cyprus Cultural Foundation)
Pierides Museum – Bank of Cyprus Cultural Foundation
Muzeum Pieridesa – Fundacja Kulturalna Banku Cypru (Pierides Museum – Bank of Cyprus Cultural Foundation)
Muzeum Pieridesa jest najstarszym prywatnym muzeum na Cyprze, znajduje się w domu rodziny Pieridesów – budynku w stylu kolonialnym zbudowanym w 1815 roku.

Muzeum posiada bogatą kolekcję zebraną przez rodzinę Pieridesów w której znajdują się jedne z najbardziej reprezentatywnych obiektów cywilizacji cypryjskiej, dając świadectwo ekonomicznemu, społecznemu i kulturowemu rozwojowi wyspy przez tysiące lat.

Pokazywane eksponaty można datować od 4000 roku p.n.e. do XV wieku n.e. i są one ważnym świadectwem wielowiekowej cywilizacji, która kwitła na Cyprze. Cenionymi obiektami są: czerwona, polerowana ceramika z wczesnej epoki brązu, obiekty ze szkła z czasów rzymskich oraz średniowieczne naczynia. Na dziedzińcu można podziwiać współczesne rzeźby greckie i cypryjskie.

Muzeum jest powiązane ze Szlakiem Afrodyty.

Region: Larnaka
Adres:  Zinonos Kitieos 4
Kontakt:  tel.: +357 24 145 375, fax: +357 24 817 868
Godziny otwarcia: poniedziałek-czwartek: 09.00–16.00, piątek-sobota: 09.00–13:00, niedziela: zamknięte.
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: dorośli 3,00 Euro / uczniowie 1,00 Euro, dla grup większych niż 10 osób wstęp 2 Euro od osoby
Strona internetowa: http://www.pieridesfoundation.com.cy
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love Перейдите на официальное зеркало Вавада и играйте без блокировок.