fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Centrum Sztuk Wizualnych i Badań nad Sztuką
Centre of Visual Arts & Research (CVAR)
Centrum Sztuk Wizualnych i Badań nad Sztuką
Centrum Sztuk Wizualnych i Badań jest domem fundacji Costasa i Rity Severis – pozarządowej organizacji non-profit, która dostarcza platformy do eksplorowania kulturowego dziedzictwa Cypru.

CVAR składa się z czteropiętrowego obszaru wystawienniczego, centrum badań, sali konferencyjnej, kawiarni, strefy wypoczynkowej na dachu oraz sklepu z pamiątkami w budynku zlokalizowanym w historycznej części Nikozji, zbudowanym za czasów osmańskich, a następnie w 1953 roku zamienionym na młyn.

Centrum posiada unikalną kolekcję obrazów i dzieł sztuki, które prezentują wielokulturową przeszłość wyspy przez ostatnie trzy wieki, a w jej skład wchodzą dzieła, kostiumy, pamiątki, książki oraz materiały archiwalne z całego świata, które pochodzą z osobistej kolekcji państwa Severisów.
Oprócz ekspozycji stałej, CVAR gości wystawy czasowe, wykłady, projekcje filmów oraz wydarzenia specjalne prezentujące pracę lokalnych i międzynarodowych artystów i badaczy.

Region: Nikozja
Adres:  Ermou Street 285
Współrzędne GPS: szer.: 35.175728 dł.: 33.368261
Kontakt:  tel.: +357 22 300 999 / +357 99 630 872, fax: 22 300 989
Godziny otwarcia: zima (od 15 października do 15 maja): wtorek-niedziela: 9.30–17.00, poniedziałek: zamknięte; lato (od 15 maja do 15 października): poniedziałek-sobota: 9.30–17.00. niedziela: zamknięte.
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe i letnie wakacje (zazwyczaj pierwsze dwa tygodnie sierpnia).
Dostęp dla osób niepełnosprawnych: cały teren jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.
Cena biletu: dorośli: 5,00 Euro / studenci i dzieci: bezpłatne.
Strona internetowa: http://www.cvar.severis.org
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.