fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Poczty Cypryjskiej (Cyprus Postal Museum)
Cyprus Postal Museum
Muzeum Poczty Cypryjskiej (Cyprus Postal Museum)
Zlokalizowane wewnątrz murów miejskich Nikozji, Muzeum Poczty Cypryjskiej znajduje się na parterze starej dwupiętrowej rezydencji. Powstało w 1981 roku, aby prezentować bogaty i zróżnicowany materiał powiązany z historią poczty na wyspie, która swoimi początkami sięga XV wieku, kiedy to komunikacja pocztowa na i z Cypru została po raz pierwszy zorganizowana podczas panowania Wenecjan.

W salach wystawowych można zobaczyć znaczki oraz bogaty materiał filatelistyczny w kolejności chronologicznej, w tym materiały pochodzące z okresu panowania brytyjskiego. Jest to m.in. najstarsza seria znaczków cypryjskich z portretem brytyjskiej królowej Wiktorii, które mają nadrukowane słowo Cypr, jak również pierwszą serię dedykowaną z 1928 roku poświęconą historycznym lokalizacjom i postaciom związanym z długą historią wyspy.

Inne eksponaty to pierwsze wydrukowane od ogłoszenia Republiki Cypryjskiej w 1960 roku koperty i znaczki, które prezentują ważne daty i postaci z historii wyspy, kulturę, atrakcje turystyczne, zabytki oraz wkład w rozwój cywilizacji. W muzeum są również pokazane różne sposoby zabezpieczania poczty, od pieczęci woskowych do maszyn, jak również wagi oraz klasery i magazyny filatelistyczne.

Region: Nikozja
Adres:  Departament Poczty Agiou Savvas 3B (Laïki Geitonia)
Współrzędne GPS: szer.: 35.17098 dł.: 33.363974
Kontakt:  tel.: +357 22 304 711 / +357 22 760 522, fax: +357 22 760 733
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 09.00–15.00, sobota: 09.00–13.00, niedziela: zamknięte, ale dla grup może zostać udostępnione po wcześniejszej rezerwacji.
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: wstęp bezpłatny.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
Kalopanagiotis
View Image Download
Quickest way to buy Tramadols cheap along with great Soma overnight delivery option The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping.