fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Poczty Cypryjskiej
Cyprus Postal Museum
Muzeum Poczty Cypryjskiej
Zlokalizowane wewnątrz murów miejskich Nikozji, Muzeum Poczty Cypryjskiej znajduje się na parterze starej dwupiętrowej rezydencji. Powstało w 1981 roku, aby prezentować bogaty i zróżnicowany materiał powiązany z historią poczty na wyspie, która swoimi początkami sięga XV wieku, kiedy to komunikacja pocztowa na i z Cypru została po raz pierwszy zorganizowana podczas panowania Wenecjan.

W salach wystawowych można zobaczyć znaczki oraz bogaty materiał filatelistyczny w kolejności chronologicznej, w tym materiały pochodzące z okresu panowania brytyjskiego. Jest to m.in. najstarsza seria znaczków cypryjskich z portretem brytyjskiej królowej Wiktorii, które mają nadrukowane słowo Cypr, jak również pierwszą serię dedykowaną z 1928 roku poświęconą historycznym lokalizacjom i postaciom związanym z długą historią wyspy.

Inne eksponaty to pierwsze wydrukowane od ogłoszenia Republiki Cypryjskiej w 1960 roku koperty i znaczki, które prezentują ważne daty i postaci z historii wyspy, kulturę, atrakcje turystyczne, zabytki oraz wkład w rozwój cywilizacji. W muzeum są również pokazane różne sposoby zabezpieczania poczty, od pieczęci woskowych do maszyn, jak również wagi oraz klasery i magazyny filatelistyczne.

Region: Nikozja
Adres:  Departament Poczty Agiou Savvas 3B (Laïki Geitonia)
Współrzędne GPS: szer.: 35.17098 dł.: 33.363974
Kontakt:  tel.: +357 22 304 711 / +357 22 760 522, fax: +357 22 760 733
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 09.00–15.00, sobota: 09.00–13.00, niedziela: zamknięte, ale dla grup może zostać udostępnione po wcześniejszej rezerwacji.
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: wstęp bezpłatny.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.