fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Kolekcji George’a i Nefeli Giabra Pierides
Museum of George and Nefeli Giabra Pierides Collection
Muzeum Kolekcji George’a i Nefeli Giabra Pierides
Dzięki donacji Clio i Solona Triantafyllidesów muzeum prezentuje jedną z najważniejszych prywatnych kolekcji greko-mykeńskiej ceramiki na wyspie, w tym unikalne wazy antropomorficzne oraz dwie formy typowe dla epoki późnego brązu na Cyprze – ceramikę z białej glinki oraz ceramikę o bazie w formie pierścienia, które rozsławiły ceramikę cypryjską na całym świecie.

Najbogatsza część kolekcji składa się z wapiennych rzeźb pochodzących z okresu od VI wieku do okresu helleńskiego, podczas gdy w muzeum można również zobaczyć figurki z gliny, monety, biżuterię oraz kawałki miedzi.

Dzięki Innowacyjnemu Cyfrowemu Archeologicznemu Programowi Badawczemu (SPYRA Innovative Digital Archaeological Explorer) goście mogą zobaczyć symulację eksponatów, które wybiorą poprzez wprowadzenie (imitacji) fragmentów w podstawę maszyny, która następnie pokazuje obraz symulujący prawdopodobny wygląd obiektu oraz informacje na jego temat.

Muzeum jest powiązane ze szlakiem Afrodyty.

Region: Nikozja
Adres:  Faneromenis 86-88-90
Współrzędne GPS: szer.: 35.1729 dł.: 33.36229
Kontakt:  tel.: +357 22 128 157
Godziny otwarcia: codziennie: 10.00–19.00
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Strona internetowa: http://www.boccf.org
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.