fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»A. G. Leventis Gallery
Leventis Art Gallery
A. G. Leventis Gallery
Galeria A. G. Leventis jest spełnieniem pewnej wizji. Jest to ucieleśnienie pragnienia Anastasiosa G. Leventisa, aby stworzyć w swojej ojczyźnie galerię publiczną, w której bogata kolekcja sztuki nabyta za jego życia będzie mogła być dostępna dla jego rodaków, kobiet i dzieci.

Wizja ta, stworzona ponad pięćdziesiąt lat temu, jest dziś realizowana przez Fundację A. G. Leventisa, która z dumą prezentuje po raz pierwszy pod jednym dachem najważniejsze wydarzenia z ponad 400 lat europejskiej sztuki i historii: od obrazów, akwareli, grafik i rysunków po dzieła sztuki i meble z epoki.

Oryginalna kolekcja składa się z trzech części: Kolekcji Paryskiej, reprezentującej znaczących artystów europejskich od XVII do XX wieku; Kolekcja Grecka, z artystami z XIX i XX wieku; oraz Kolekcja Cypryjska, z pierwszym pokoleniem artystów cypryjskich, urodzonych w latach 1884-1930.

Region: Lefkosia (Nikozja)
Adres: A. G. Leventis 5 (niegdyś Leonidou), 1097 Nikozja
Współrzędne GPS: Szerokość: 35.169332 Długość: 33.35851
Nr kontaktowy: Tel.: +357 22 668 838
Godziny pracy: poniedziałek, czwartek, piątek, sobota, niedziela: 10:00 - 17:00
Środa: 10:00 - 22:00
We wtorek nieczynne.
Czynne w okresie: Przez cały rok.
Zamknięte w święta państwowe.
Wstęp: Wolny
Strona internetowa: www.leventisgallery.org
  Godziny otwarcia i zamknięcia, a także opłaty za wstęp mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odwiedzającym zaleca się weryfikację przed wizytą.
 
 
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.