fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Archeologiczne Dystryktu Limassol (Archaeological Museum of the Limassol District)
Archaeological Museum of the Lemesos (Limassol) District
Muzeum Archeologiczne Dystryktu Limassol (Archaeological Museum of the Limassol District)
W Muzeum Archeologicznym w Limassol znajduje się bogata i godna uwagi kolekcja starożytnych przedmiotów, z okresu od neolitu do czasów rzymskich, pochodzących z wykopalisk prowadzonych na różnych stanowiskach archeologicznych w regionie Limassol.

Eksponaty znajdują się w trzech salach i są podzielone na trzy główne kategorie. W pierwszym pomieszczeniu znajdują się wyroby garncarskie z różnych okresów historycznych; w środkowym – monety, biżuteria, lampy oraz rozmaite narzędzia i przedmioty z miedzi, a w trzecim – rzeźby, nagrobki, kapitele, inskrypcje i inne przedmioty z marmuru i wapienia. Wśród eksponatów znajdują się także różne przedmioty związane z kultem Afrodyty, takie jak wota płodności i inne oraz figurki kobiet z terakoty.

Muzeum jest powiązane ze Szlakiem Afrodyty.

Region: Limassol
Adres:  Anastasi Sioukri & Vyronos 5 (w pobliżu Ogrodów Miejskich)
Współrzędne GPS: szer.: 34.68518 dł.: 33,05408
Kontakt:  tel.: +357 25 305 157
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 08.00–16.00, sobota-niedziela: zamknięte
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Dostęp dla osób niepełnosprawnych: rampa wejściowa i windy oraz toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych
Strona internetowa: http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.