fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Sztuki Sakralnej (Muzeum Bizantyjskie) w Pafos (Ecclesiastical Museum of Pafos, Byzantine Museum)
Byzantine Museum – Pafos
Muzeum Sztuki Sakralnej (Muzeum Bizantyjskie) w Pafos (Ecclesiastical Museum of Pafos, Byzantine Museum)
Muzeum Sztuki Sakralnejw Pafos znajduje się na centralnym placu Geroskipou, w tym samym budynku, w którym dawniej mieściła się szkoła podstawowa w Geroskipou.

Muzeum posiada niezwykłą kolekcję ikon, kościelnych przedmiotów metalowych (takich jak kadzielnice, lampy, świeczniki), kolekcję rzeźb z drewna (ikonostas, drzwi królewskie, krucyfiksy), zbiór haftów kościelnych (złote szaty liturgiczne, epitafia), zbiór rękopisów i starych ksiąg (m.in. Ewangelie z 1462 i 1604 roku, Hymnologium z XV wieku, Firmany z 1853 roku) oraz oderwane freski ścienne z XII wieku.

Wśród eksponatów wyróżnia się mała ikona Agi Mariny z uniesionymi rękami w pozycji orantki. Jest to jedna z najstarszych ikon na Cyprze i jedyna pochodząca z okresu przedikonoklastycznego, z VII-VIII wieku.

Region: Pafos
Adres:  wioska Geroskipou, Aleja Arcybiskupa Makariosa III
Kontakt:  tel.: +357 26 271 221
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 09.00–16.00, sobota: 09.00–13.00, niedziela: zamknięte.
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: 4,00 Euro, emeryci powyżej 65 roku życia 3,00 Euro
Strona internetowa: http://www.impaphou.org
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.