fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Archeologiczne Okręgu Pafos (Archaeological Museum of the Pafos District)
Archaeological Museum of the Pafos District
Muzeum Archeologiczne Okręgu Pafos (Archaeological Museum of the Pafos District)
Muzeum Archeologiczne Okręgu Pafos mieści kolekcję znalezisk z regionu Pafos (Pafos) pochodzących z okresu od neolitu do 1700 roku.
Eksponaty rozmieszczone są w pięciu salach i pochodzą głównie z Palaipafos (Kouklia), Nea Pafos (dzisiejsze Pafos) i Marion-Arsinoe (Polis). Uzupełniają je znaleziska z Pegeia, Kissonerga, Lempa, Pano Arodes, Salamiou, Akourdalia, Pomos, Kidasi i Geroskipou.

Pierwsza sala obejmuje okres neolitu, chalkolitu i epoki brązu, w tym monety z mennicy w Pafos. W drugiej sali znajdują się eksponaty z epoki żelaza i okresu klasycznego, w tym płyta nagrobna z Marion z pismem cyprosylabicznym. Trzecia sala prezentuje okres hellenistyczny i rzymski, z rzadkim marmurowym popiersiem Afrodyty i marmurowym posągiem Asklepiosa. W czwartej sali znajdują się eksponaty z okresu późnego Rzymu i wczesnego chrześcijaństwa, a w nowszej piątej sali – z okresu bizantyjskiego i ogólnie z czasów średniowiecza.

Muzeum jest powiązane ze Szlakiem Afrodyty.

Region: Pafos
Adres:  Griva Digeni Avenue 43
Współrzędne GPS: szer.: 34.771652 dł.: 32,430317
Kontakt:  tel.: +357 26 955 801
Godziny otwarcia: wtorek-niedziela 10.00–17.30, poniedziałek: zamknięte
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Dostęp dla osób niepełnosprawnych: winda krzesełkowa (wejście)
Strona internetowa: http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.