fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Etnologiczne w Fikardou: Domy Katsiniorosa i Achilleasa Dimitri
Muzeum Etnologiczne w Fikardou: Domy Katsiniorosa i Achilleasa Dimitri
Muzeum Etnologiczne w Fikardou: Domy Katsiniorosa i Achilleasa Dimitri
Cała wioska Fikardou, opuszczona na początku XIX wieku, została uznana za starożytny zabytek i starannie odrestaurowana, aby zachować XVIII-wieczne domy z niezwykłą stolarką i architekturą ludową. Dwa z tych domów przekształcono w muzea, w których eksponuje się przedmioty wiejskie i przedstawia życie na wsi w dawnych latach.

Dom Katsinioros – nazwany tak na cześć ostatniego właściciela – to dwupiętrowy, kamienny dworek ze stromym, drewnianym dachem i wieloma elementami architektury z XVI wieku. Zgodnie z tradycyjnym układem domów z tego okresu, górne piętro służyło jako część mieszkalna domu, podczas gdy parter był wykorzystywany do tłoczenia winogron, a także do przechowywania innych produktów rolnych i narzędzi – wszystko to można zobaczyć w muzeum.

Znajduje się tu również wystawa zdjęć, rysunków i tekstów dotyczących renowacji domów, za którą w 1987 roku przyznano im – i wiosce – nagrodę Europa Nostra.

Drugi dom – Achilleasa Dimitri – został przekształcony w warsztat tkacki i dom gościnny dla naukowców.

Region: tereny Troodos (dystrykt Nikozja)
Adres:  wioska Fikardou
Kontakt:  tel.: +357 22 634 731
Godziny otwarcia: 15 kwietnia-30 października: codziennie: 09.30–17.00, 1 listopada-15 kwietnia: codziennie: 08.30–16.00.
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Dostęp dla osób niepełnosprawnych: częściowo dostępne
Strona internetowa: http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.