fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea i Galerie»Muzeum Warsztat Teatru Cieni (Karagiozis) Pafiosa
Muzeum Warsztat Teatru Cieni (Karagiozis) Pafiosa
Muzeum Warsztat Teatru Cieni (Karagiozis) Pafiosa
Muzeum i Warsztat Teatru Cieni Pafiosa stawia sobie za zadanie prezentowanie i promocję kultury ludowej Cypru. W muzeum można oglądać figury, obiekty teatralne oraz rodzinne pamiątki popularnego artysty Karagiozis Christodoulosa Pafiosa (1904-1987), jego syna Achillesa Pafiosa (1928-1987) oraz wnuka Christosa A. Pafiosa. Przedmioty pokazują siłę przetrwania ludowej sztuki cypryjskiego teatru cieni Karagiozis. Na terenie muzeum znajduje się również warsztat produkujący figurki.

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i daje możliwość zapoznania się z bohaterami teatru cieni. W czasie wizyty można się dowiedzieć o metodach wyrabiania figur oraz jak stać się „artystą Karagiozis”, ponieważ można stanąć na scenie i dowiedzieć się jak należy grać. Dodatkowo muzeum organizuje pokazy teatralne Karagiozis w szkołach, na festiwalach i w czasie wydarzeń kulturalnych w całym kraju.

Region: Nikozja
Adres:  Actaiοnos 12, Pallouriotissa, 1040 Nikozja
Kontakt:  tel.: +357 99 640 611, +357 99 659 744
Godziny otwarcia: zima i lato: poniedziałek-piątek: 09.00–16.30, sobota: 09.00–13.30, niedziela: zamknięte,
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: wejście zwykłe / donacja: 2,00 Euro.
Strona internetowa: www.theatroskionpafios.com
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.