fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Muzea I Galerie»Muzeum Warsztat Teatru Cieni (Karagiozis) Pafiosa (Museum-Workshop of Shadow Theatre (Karagiozis) Pafios)
Muzeum Warsztat Teatru Cieni (Karagiozis) Pafiosa (Museum-Workshop of Shadow Theatre (Karagiozis) Pafios)
Muzeum Warsztat Teatru Cieni (Karagiozis) Pafiosa (Museum-Workshop of Shadow Theatre (Karagiozis) Pafios)
Muzeum i Warsztat Teatru Cieni Pafiosa stawia sobie za zadanie prezentowanie i promocję kultury ludowej Cypru. W muzeum można oglądać figury, obiekty teatralne oraz rodzinne pamiątki popularnego artysty Karagiozis Christodoulosa Pafiosa (1904-1987), jego syna Achillesa Pafiosa (1928-1987) oraz wnuka Christosa A. Pafiosa. Przedmioty pokazują siłę przetrwania ludowej sztuki cypryjskiego teatru cieni Karagiozis. Na terenie muzeum znajduje się również warsztat produkujący figurki.

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i daje możliwość zapoznania się z bohaterami teatru cieni. W czasie wizyty można się dowiedzieć o metodach wyrabiania figur oraz jak stać się „artystą Karagiozis”, ponieważ można stanąć na scenie i dowiedzieć się jak należy grać. Dodatkowo muzeum organizuje pokazy teatralne Karagiozis w szkołach, na festiwalach i w czasie wydarzeń kulturalnych w całym kraju.

Region: Nikozja
Adres:  Actaiοnos 12, Pallouriotissa, 1040 Nikozja
Kontakt:  tel.: +357 99 640 611, +357 99 659 744
Godziny otwarcia: zima i lato: poniedziałek-piątek: 09.00–16.30, sobota: 09.00–13.30, niedziela: zamknięte,
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta.
Cena biletu: wejście zwykłe / donacja: 2,00 Euro.
Strona internetowa: www.theatroskionpafios.com
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.