fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Akwedukt w Agia Napa (The Agia Napa Aqueduct)
Akwedukt w Agia Napa (The Agia Napa Aqueduct)
Akwedukt w Agia Napa (The Agia Napa Aqueduct)
Zlokalizowany w granicach przylądka Greko i Protaras, akwedukt w Agia Napa był pierwotnie strukturą rzymską ze zmianami wprowadzonymi przez Franków. Głównym zadaniem akweduktu było dostarczanie wody do lokalnego klasztoru i okolic, jest to jeden z kilku zachowanych na wyspie akweduktów.

Jego struktura jest złożona i wymagała umiejętności oraz wszechstronnego systemu regularnych napraw w miejscach, gdzie dochodziło do powstania wyłomu, oczyszczenia z gruzów i usunięcia naturalnie powstających chemikaliów.

W przeszłości akwedukt przenosił wodę ze źródła wody zlokalizowanego na wzgórzach między Agia Napa i Protaras. Do 1974 roku widoczna była droga, którą był poprowadzony kanał, zaznaczona beczkową strukturą w miejscowości Mana tou Nerou (Dom Greków), która następnie prowadziła do kamiennych zbiorników znajdujących się w wiosce. Duże prace konserwacyjne związane z tą strukturą były przeprowadzone w latach 2006-2008.

We wrześniu 2006 roku projekt został włączony do Europejskiej inicjatywy INTERREG IIIA Grecja-Cypr. Projekt w 50% jest finansowany przez fundusze Unii Europejskiej przeznaczone na lokalny rozwój, a w 50% z funduszy krajowych. Kościół Agios Antonios w wiosce Kelia (Agios Antonios Church – Kelia Village)
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.