fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Średniowieczny zamek w Larnace (Larnaka Medieval Castle)
Średniowieczny zamek w Larnace (Larnaka Medieval Castle)
Średniowieczny zamek w Larnace (Larnaka Medieval Castle)
Zlokalizowany na końcu promenady Foinikoudes, średniowieczny zamek w Larnace (również znany jako Fort w Larnace) został zbudowany w okresie średniowiecza, a obecny kształt zawdzięcza zmianom wprowadzonym za panowania osmańskiego. Z jego powstaniem wiążą się pewne spory.

Historiograf Florius Boustronius datuje zamek na czasy króla Jakuba I z dynastii Lusignanów (1382-1398), który postawił go, by chronić port. W tym samym czasie Genueńczycy okupowali Famagustę, więc Frankowie wybudowali kolejny port, który odpowiadałby potrzebom królestwa. Źródła z XVIII wieku podkreślają, że zamek został zbudowany przez Turków w 1625 roku, mimo że garnizon turecki stacjonował w Larnace od 1570 roku. Inne źródła potwierdzają, że zamek powstał przed 1625 rokiem.

Po zakończeniu panowania Turków osmańskich nad Cyprem, Brytyjczycy zamienili zamek w więzienie i wykorzystywali go przez pierwsze lata swoich rządów. Wschodnia sala w partii przyziemia była wykorzystywana do egzekucji więźniów. Szubienica – która była zbudowana w pomieszczeniu – była wykorzystywana do 1948 roku.

Obecnie w zamku znajduje się małe Muzeum Średniowiecza w Larnace, obejmujące trzy pomieszczenia i prezentujące dzieła sztuki z czasów wczesnochrześcijańskich (IV-VII wiek), aż po epokę osmańską (XVIII-XIX wiek).

Region: Larnaka
Adres: Leoforos Athinon
Kontakt: tel.: +357 24 304 576
Godziny otwarcia: od 16 września do 15 kwietnia: poniedziałek-piątek: 08.00–17.00, od 16 kwietnia do 15 września: poniedziałek-piątek: 08.00–19.30, sobota-niedziela: 09.30–17.00.
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: 2,50 Euro, emeryci 1,25 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.