fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Tuzla Mosque
Tuzla Mosque
Tuzla Mosque
Położony w starej części miasta, za ruinami starożytnego Kitionu, meczet Tuzla jest jednym z najstarszych meczetów w Larnace (Larnaka) i pochodzi z czasów bizantyjskich.

Meczet był pierwotnie bizantyjskim kościołem prawosławnym, o czym świadczą malowidła ścienne w budynku. W XII lub XIII wieku stał się Katolickim Kościołem Świętego Krzyża, a po okupacji osmańskiej w 1571 roku został zamieniony w meczet. Minaret zbudowany jest na fundamentach oryginalnej dzwonnicy.
Naprzeciwko meczetu znajduje się dobrze zachowana publiczna fontanna z okresu weneckiego.

Region: Larnaka
Adres: Ulica Mitropolitou Nicomedias
Współrzędne GPS: Szerokość: 34.922414 Długość: 33.623001
Godziny pracy: Każda rozsądna godzina, pod warunkiem, że nie ma modlitwy.
Czynne w okresie: Przez cały rok.
Zamknięte w święta państwowe.
Wstęp: Wolny
  Godziny otwarcia i zamknięcia, a także opłaty za wstęp mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odwiedzającym zaleca się weryfikację przed wizytą.
 
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.