fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Akwedukt Kamares
Akwedukt Kamares
Akwedukt Kamares
Ten piękny XVIII-wieczny akwedukt można znaleźć na drodze do Limassol w okolicy Kamares, która to nazwa pochodzi od serii łuków (gr. kamares), z których składa się budowla.

Akwedukt w stylu rzymskim został zbudowany w 1746 roku przez tureckiego gubernatora Larnaki Bekira Paszę, który ufundował go z własnych zasobów, aby dostarczał do Larnaki wodę ze źródła oddalonego od miasta o 10 km. Akwedukt przestał spełniać swoją rolę w 1939 roku, kiedy zaczęto wykorzystywać nowoczesną kanalizację.

Obecnie ok. 20 łuków zachowało się w nienaruszonej formie i są one przepięknie oświetlone. Wyłożony brukiem teren z ławkami oraz ścieżka umożliwiają zwiedzanie terenu łączy się ze ścieżką prowadzącą do słonego jeziora.

Współrzędne GPS: szer.: 34.912388 dł.: 33.598903

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.