fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Meczet Bayraktar
Meczet Bayraktar
Meczet Bayraktar
Mieszczący się obok marketu OCHI meczet, został zbudowany na zachodnim krańcu Bastionu Constanza, aby upamiętnić chorążego, który pierwszy wspiął się na mury Nikozji w czasie oblężenia miasta przez oddziały osmańskie w 1570 roku.

Jego nazwa pochodzi od tureckiego słowa bayrak, oznaczającego flagę lub trofeum, a grób chorążego zbudowano w tym miejscu później w 1764 roku. Meczet pochodzi z 1820 roku, w 2003 roku został odrestaurowany i otwarty dla wiernych.


Region: Nikozja
Adres: Constantinou Paleologou (obok marketu OCHI)
Współrzędne GPS: szer.: 35.169118 dł.: 33.365441
Okres działania: tylko w czasie ważnych świąt muzułmańskich.
Cena biletu: wstęp bezpłatny 
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.