fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Kościół Archangelos Michael Trypiotis
Kościół Archangelos Michael Trypiotis
Kościół Archangelos Michael Trypiotis
Zbudowany przez arcybiskupa Germanosa II w 1695 roku kościół Archanioła Michała Trypiotisa w starej Nikozji jest doskonałym przykładem architektury w stylu franko-bizantyjskim, z trzema nawami i kopułą w formie przypominającej kwadrat.

Kościół zbudowany z atrakcyjnego, wygładzonego kamienia kalkarenitowego, który mieści bogate wnętrze, zawiera wybitną ikonę powstałą pod wpływem włoskiego obrazu z XV wieku oraz inne zdobione srebrem ikony z okresu panowania osmańskiego, jak również posiada niezwykle szeroki ikonostas.

Zgodnie z napisem na wschód od południowego wejścia kościół został zbudowany na koszt kapłana Iakovosa i chrześcijańskich parafian w 1695 roku, w okresie panowania osmańskiego.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.