fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Średniowieczny zamek Kolossi
Średniowieczny zamek Kolossi
Średniowieczny zamek Kolossi
Służący za doskonały przykład architektury wojskowej, zamek Kolossi został pierwotnie zbudowany w XIII wieku i przebudowany w swojej obecnej formie w XV wieku.

Po upadku Akry w 1291 roku służył jako Wielka Komandoria Rycerzy Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy, a w XIV wieku znalazł się w domenie templariuszy. Podczas pobytu na Cyprze rycerze produkowali i eksportowali słodkie wino, które stało się znane jako „vin de Commanderie”. Dziś wino Commandaria jest jednym z tradycyjnych win wyspy i jednym z najstarszych nazwanych win na świecie, mając tę samą nazwę od ośmiu wieków.
Obok zamku znajdują się ruiny XIV-wiecznej cukrowni.

Średniowieczny Zamek Kolossi – Przewodnik audio (Audio Guide)


Region: Limassol
Adres: Kolossi, 14 km na zachód od Limassol przy drodze do Pafos
Kontakt: tel.: +357 25 934 907
Godziny otwarcia: od 16 września do 15 kwietnia: codziennie: 08.30–17.00, od 15 kwietnia do 15 września: codziennie: 08.30–19.30.
Okres działania: cały rok; zamknięte w Boże Narodzenie, Nowy Rok oraz Niedzielę Wielkanocną (prawosławną)
Cena biletu: 2,50 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro.
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.