fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Średniowieczny zamek w Limassol (Limassol Medieval Castle)
Średniowieczny zamek w Limassol (Limassol Medieval Castle)
Średniowieczny zamek w Limassol (Limassol Medieval Castle)
Średniowieczny zamek w Limassol położony jest w samym sercu starego miasta, tuż nad starym portem. Według tradycji to właśnie tutaj Ryszard Lwie Serce poślubił Berengarię z Nawarry i koronował ją na królową Anglii w 1191 roku. Mury obronne mają duże znaczenie archeologiczne i uważa się, że są to fragmenty znacznie większego zamku.

Dokładna data budowy fortu nie jest znana; według Etienne de Lusignan został on zbudowany w 1193 roku przez założyciela dynastii Lusignan, Guy de Lusignana, ale pierwsza oficjalna wzmianka o forcie pochodzi z 1228 roku, podczas zaangażowania Fryderyka II z Niemiec w sprawy Cypru.

Przez lata fort był narażony na ataki wielu najeźdźców, doznając kolejnych zniszczeń podczas trzęsień ziemi w latach 1567 i 1568. W końcu, w 1590 roku, Osmanowie odbudowali fort w jego obecnej formie. Pierwotny fort był większy niż późniejszy, który zawiera niektóre części dawnej budowli, takie jak dwie podłużne sale na parterze. Pod wschodnią salą znajduje się piwnica z celami, która do 1950 roku służyła jako więzienie. Dziś w forcie mieści się Średniowieczne Muzeum Cypru.


Region: Limassol
Adres: Richardou i Berengarias, w pobliżu Starego Portu
Współrzędne GPS: szer.: 34.6722 dł.: 33.04163
Kontakt: tel.: +357 25 305 419
Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota: 09.00–17.00, niedziela: 10.00–13.00
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: 4,50 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro.
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.