fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Katakumby chrześcijańskie Agia Solomoni (Agia Solomoni Christian Catacomb)
Katakumby chrześcijańskie Agia Solomoni (Agia Solomoni Christian Catacomb)
Katakumby chrześcijańskie Agia Solomoni (Agia Solomoni Christian Catacomb)
Znajdujący się w Kato Pafos kościół Agia Solomoni, jest kaplicą, która stanowi część małego podziemnego kompleksu grobowców komorowych z okresu hellenistycznego. W czasach średniowiecznych miejsce to było popularnym miejscem pielgrzymek i było również nazywane „Kaplicą siedmiu śpiących” lub „Siedmiu Machabeuszy”.

Agia Solomoni była jedną z pierwszych osób, które odrzuciły bałwochwalstwo i przyjęły chrześcijaństwo na wyspie. Według tradycji, Solomoni schroniła się w jaskini, aby uciec przed prześladowaniami Rzymian, ale ci zamurowali wejście, skazując ją na powolną i okrutną śmierć. Jednak gdy 200 lat później otwarto jaskinię, święta wyszła z niej żywa.

Miejsce składa się z otwartego dziedzińca, otoczonego pięcioma wykutymi w skale komorami, z których jedna ma źródło. Zachodnia komora ma apsydę wmurowaną w zachodnią ścianę i pozostałości chrześcijańskich malowideł ściennych z XII wieku. Wśród inskrypcji wyciętych w tynku znajdują się nazwiska XIII-wiecznych krzyżowców.

Nad katakumbami wznosi się święte drzewo, którego gałęzie zdobią kolorowe szmatki i kawałki ubrań pozostawione przez wiernych jako ofiary dla świętego. Wierzy się, że drzewo ma moc leczniczą.

Współrzędne GPS: szer.: 34.761092 dł.: 32.424012
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. NY Escorts