fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Katakumby chrześcijańskie Agia Solomoni (Agia Solomoni Christian Catacomb)
Katakumby chrześcijańskie Agia Solomoni (Agia Solomoni Christian Catacomb)
Katakumby chrześcijańskie Agia Solomoni (Agia Solomoni Christian Catacomb)
Znajdujący się w Kato Pafos kościół Agia Solomoni, jest kaplicą, która stanowi część małego podziemnego kompleksu grobowców komorowych z okresu hellenistycznego. W czasach średniowiecznych miejsce to było popularnym miejscem pielgrzymek i było również nazywane „Kaplicą siedmiu śpiących” lub „Siedmiu Machabeuszy”.

Agia Solomoni była jedną z pierwszych osób, które odrzuciły bałwochwalstwo i przyjęły chrześcijaństwo na wyspie. Według tradycji, Solomoni schroniła się w jaskini, aby uciec przed prześladowaniami Rzymian, ale ci zamurowali wejście, skazując ją na powolną i okrutną śmierć. Jednak gdy 200 lat później otwarto jaskinię, święta wyszła z niej żywa.

Miejsce składa się z otwartego dziedzińca, otoczonego pięcioma wykutymi w skale komorami, z których jedna ma źródło. Zachodnia komora ma apsydę wmurowaną w zachodnią ścianę i pozostałości chrześcijańskich malowideł ściennych z XII wieku. Wśród inskrypcji wyciętych w tynku znajdują się nazwiska XIII-wiecznych krzyżowców.

Nad katakumbami wznosi się święte drzewo, którego gałęzie zdobią kolorowe szmatki i kawałki ubrań pozostawione przez wiernych jako ofiary dla świętego. Wierzy się, że drzewo ma moc leczniczą.

Współrzędne GPS: szer.: 34.761092 dł.: 32.424012
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.