fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Kościół Agios Nikolaos tis Stegis
Kościół Agios Nikolaos tis Stegis
Kościół Agios Nikolaos tis Stegis
Kościół Agios Nikolaos tis Stegis (św. Mikołaja z Dachu) znajduje się w dolinie Solea (5 km od wsi Kakopetria) i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kościół na planie krzyża wpisanego w kwadrat z kopulą należał niegdyś do kompleksu klasztornego, a swoją nazwę zawdzięcza dwuspadowemu dachowi z drewna, który został zbudowany w celu ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Jest to jedyny zachowany kościół klasztorny tego rodzaju na wyspie i jest pokryty w całości malowidłami ściennymi z okresu od XI do XVII wieku. Jako taki, uważany jest za jeden z najciekawszych kościołów bizantyjskich na Cyprze.

Sam kościół datowany jest na XI wiek, podczas gdy klasztor datowany jest na koniec XIII lub początek XIV wieku. Okres rozkwitu świątyni to czasy średniego Bizancjum do okresu panowania Franków. Podupadł w XVIII wieku i przestał funkcjonować jako klasztor pod koniec XIX wieku.

Agios Nikolaos tis Stegis – Przewodnik audio (Audio Guide).


Region: Troodos, dystrykt Nikozja
Adres: dolina Solea, 5 km od wioski Kakopetria
Współrzędne GPS: szer.: 34.977336 dł.: 32.889522
Kontakt: tel.: +357 22 922 583
Godziny otwarcia: wtorek-sobota: 09.00–16.00, niedziela: 11.00–16.00, poniedziałek: zamknięte.
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Dostęp dla niepełnosprawnych:  dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.