fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Park rzeźb w Agia Napa / Park śródziemnomorskich roślin, kaktusów i sukulentów (Agia Napa Sculpture Park / Park of Mediterranean Plants, Cacti and Succulents)
Park rzeźb w Agia Napa / Park śródziemnomorskich roślin, kaktusów i sukulentów (Agia Napa Sculpture Park / Park of Mediterranean Plants, Cacti and Succulents)
Park rzeźb w Agia Napa / Park śródziemnomorskich roślin, kaktusów i sukulentów (Agia Napa Sculpture Park / Park of Mediterranean Plants, Cacti and Succulents)
Położony na skrzyżowaniu Cape Greko i Kryou Nerou Avenue, park rzeźb o powierzchni 20 000 m2 i przylegający do niego park kaktusów, oferują piękną scenerię do spacerów z oszałamiającymi, panoramicznymi widokami i ławkami po drodze.

Park rzeźb składa się z dużej kolekcji dzieł ponad 50 artystów z całego świata, którzy uczestniczyli w corocznym sympozjum rzeźbiarskim organizowanym przez gminę Agia Napa. Kolekcja jest stale uzupełniany. W 2015 roku artyści z całego świata tworzyli swoje rzeźby na miejscu przez okres trzech tygodni, zamieniając park w warsztat na świeżym powietrzu.

Park roślin śródziemnomorskich, kaktusów i sukulentów jest przedłużeniem parku rzeźb i jest również projektem ciągłym, mającym na celu zaprezentowanie różnych odmian kaktusów i innych sukulentów charakterystycznych dla wyspy.


Region: Ammochostos
Adres: Kryou Nerou Avenue, Agia Napa
Kontakt: tel.: +357 23 816 300, fax: +357 23 722 607
Godziny otwarcia: od wschodu do zachodu słońca.
Okres działania: cały rok.
Cena biletu: wstęp bezpłatny.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.