fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Wielofunkcyjny park nadmorski (Multifunctional Seaside Park)
Wielofunkcyjny park nadmorski (Multifunctional Seaside Park)
Wielofunkcyjny park nadmorski (Multifunctional Seaside Park)
Wielofunkcyjny park nadmorski w Limassol rozciąga się na długości 1 km funkcjonalnie połączonego wybrzeża, oferując kilka wejść, jak również interesujące miejsca i wiele zmodernizowanych obiektów.

Park zaczyna się przed centrum miasta i ciągnie się na powierzchni 65 000 m2, aż do starego portu, od wybrzeży Olympion i Enaerios. Na jego terenie znajdują się m.in. ścieżka rowerowa, która łączy wybrzeże Olympionu z luksusową przystanią; park liniowy Garyllis; trzy kawiarnie; drogi dla pieszych; place zabaw; tereny do jazdy na deskorolce; mały teatr; stawy i fontanny; drzewa i krzewy, nowoczesne oświetlenie oraz Park Rzeźb w Limassol.
Park rzeźb składa się z 20 nowoczesnych rzeźb wykonanych na zlecenie miasta i znajduje się na nadmorskiej promenadzie. Stworzone przez lokalnych i zagranicznych artystów rzeźby są owocem sympozjów rzeźbiarskich organizowanych w latach 1999-2001.

Widoki na Morze Śródziemne zostały włączone do projektu obszaru, z drogą dla pieszych, która razem ze ścieżką rowerową biegnie równolegle do morza. Dodatkowo znajdują się tam trzy nabrzeża po których można spacerować, duża wielofunkcyjna platforma w kształcie półksiężyca oraz molo.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.