fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Kultura»Miejsca i Zabytki»Wielofunkcyjny park nadmorski (Multifunctional Seaside Park)
Wielofunkcyjny park nadmorski (Multifunctional Seaside Park)
Wielofunkcyjny park nadmorski (Multifunctional Seaside Park)
Wielofunkcyjny park nadmorski w Limassol rozciąga się na długości 1 km funkcjonalnie połączonego wybrzeża, oferując kilka wejść, jak również interesujące miejsca i wiele zmodernizowanych obiektów.

Park zaczyna się przed centrum miasta i ciągnie się na powierzchni 65 000 m2, aż do starego portu, od wybrzeży Olympion i Enaerios. Na jego terenie znajdują się m.in. ścieżka rowerowa, która łączy wybrzeże Olympionu z luksusową przystanią; park liniowy Garyllis; trzy kawiarnie; drogi dla pieszych; place zabaw; tereny do jazdy na deskorolce; mały teatr; stawy i fontanny; drzewa i krzewy, nowoczesne oświetlenie oraz Park Rzeźb w Limassol.
Park rzeźb składa się z 20 nowoczesnych rzeźb wykonanych na zlecenie miasta i znajduje się na nadmorskiej promenadzie. Stworzone przez lokalnych i zagranicznych artystów rzeźby są owocem sympozjów rzeźbiarskich organizowanych w latach 1999-2001.

Widoki na Morze Śródziemne zostały włączone do projektu obszaru, z drogą dla pieszych, która razem ze ścieżką rowerową biegnie równolegle do morza. Dodatkowo znajdują się tam trzy nabrzeża po których można spacerować, duża wielofunkcyjna platforma w kształcie półksiężyca oraz molo.
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. NY Escorts