fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Gastronomia»Lokalne Napoje»Brandy Sour
Brandy Sour
Brandy Sour
Narodowym koktajlem Cypru jest niewątpliwie Brandy Sour. Choć napój ten możemy zamówić w wielu innych miejscach na świecie, jego cypryjska odsłona jest wyjątkowa ze względu na użycie lokalnej brandy o ciekawym, królewskim rodowodzie.

Historia głosi, że koktajl powstał na początku lat pięćdziesiątych dla egipskiego króla Farouka w jednym z najstarszych na wyspie hoteli w górach Troodos. Jako że król lubował się w cypryjskiej brandy, obsługa stworzyła niewinnie wyglądający napój przypominający mrożoną herbatę, aby nie rzucało się w oczy, że król pije alkohol!

Bazą koktajlu jest cypryjska brandy, która jest nieco łagodniejsza niż koniak czy armaniak. Dodaje się do niej świeże lub zmacerowane cytryny, angosturę, wodę gazowaną (lub lemoniadę) i lód.

Napojem możemy cieszyć się podczas pobytu, jak również po powrocie, o ile będziemy pamiętać, żeby kupić butelkę (albo dwie) cypryjskiej brandy!
 
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love Перейдите на официальное зеркало Вавада и играйте без блокировок.