fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Gastronomia»Lokalne Napoje»Brandy Sour
Brandy Sour
Brandy Sour
Narodowym koktajlem Cypru jest niewątpliwie Brandy Sour. Choć napój ten możemy zamówić w wielu innych miejscach na świecie, jego cypryjska odsłona jest wyjątkowa ze względu na użycie lokalnej brandy o ciekawym, królewskim rodowodzie.

Historia głosi, że koktajl powstał na początku lat pięćdziesiątych dla egipskiego króla Farouka w jednym z najstarszych na wyspie hoteli w górach Troodos. Jako że król lubował się w cypryjskiej brandy, obsługa stworzyła niewinnie wyglądający napój przypominający mrożoną herbatę, aby nie rzucało się w oczy, że król pije alkohol!

Bazą koktajlu jest cypryjska brandy, która jest nieco łagodniejsza niż koniak czy armaniak. Dodaje się do niej świeże lub zmacerowane cytryny, angosturę, wodę gazowaną (lub lemoniadę) i lód.

Napojem możemy cieszyć się podczas pobytu, jak również po powrocie, o ile będziemy pamiętać, żeby kupić butelkę (albo dwie) cypryjskiej brandy!
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.