fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Gastronomia»Lokalne Produkty»Winogrona
Winogrona
Winogrona
Winogrona uprawiane są na Cyprze nieprzerwanie od wieków, ponieważ Cypr był jedynym miejscem niedotkniętym straszliwą zarazą winorośli wywołaną przez filoksery, która w XIX wieku wyniszczyła bardzo wiele upraw w całej Europie.
 
Dwie najpowszechniejsze rodzime odmiany winogron uprawiane na wyspie to Mavro (czerwone) i Xynisteri (białe). Starożytna odmiana Maratheftiko (czerwone) występuje nieco rzadziej. W ostatnich latach zaczęto uprawę wielu nowych odmian winogron, które istotnie przyczyniły się do polepszenia cypryjskich win.
 
Poza produkcją wina, winogron używa się do rozmaitych deserów i słodyczy, na przykład palouze (winogronowy „pudding” - budyń) i soutzoukous (migdały oblane słodką winogronową galaretką). 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.