fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Żeglarstwo Morskie»Rejsy Wycieczkowe»Śródziemnomorska idylla
Śródziemnomorska idylla
Śródziemnomorska idylla
 
Wyobrażając sobie idealną śródziemnomorską idyllę przychodzą na myśl krajobrazy porośnięte drzewami oliwnymi... oszałamiające klify... widowiskowe wybrzeża... powitalne uśmiechy mieszkańców, którzy kochają życie i dojmującą atmosferę starożytności. Ta wizja ma nazwę: Cypr.
 
Na skrzyżowaniu wschodniego regionu Morza Śródziemnego, Cypr oferuje podróżnym różnorodną topografię i możliwość poznania 11 000 lat żywej historii kultury – a wszystko to na stosunkowo niewielkim obszarze.
Choć jest częścią Europy, Cypr żyje i oddycha dziedzictwem, które pochodzi z faktu, że przez stulecia znajdował się w centrum historii świata: neolityczne osady; fascynujące sanktuaria Afrodyty; rzymskie wille z ozdobnymi mozaikami posadzkowymi; mury miejskie wzniesione przez Wenecjan, a także mnóstwo rodzimych skarbów i tradycji.
 
W ciągu jednego dnia pasażerowie przybywający do portu na Cyprze mogą skorzystać z wielu historycznych i przyrodniczych atrakcji, od średniowiecznego fortu w Limassol po zamek Kolossi - fortecę krzyżowców
i oszałamiający grecko-rzymski teatr w Kurion. Na zachodzie wyspy na odkrycie czeka miejsce narodzin Afrodyty i tętniące życiem Pafos z rzymskimi mozaikami i bogactwem stanowisk archeologicznych. Na wschodzie zaś starożytne miasto-królestwo Kition - i wiele uroczych wiosek Larnaki
z tradycyjnym rzemiosłem to czysta przyjemność zwiedzania. W głębi lądu Góry Troodos są domem dla wiosek winiarskich, naturalnych szlaków, bizantyjskich klasztorów i malowanych kościołów.
 
Nie potrzeba wiele czasu, aby zobaczyć i docenić całą różnorodność, jaką ma do zaoferowania Cypr. W niecałą godzinę podróżni mogą przenieść się z górskich szczytów - gdzie jest przyjemnie nawet w środku lata - na tętniące życiem wybrzeże, gdzie można cieszyć się mnóstwem atrakcji, od kąpieli w wodach o temperaturze 27°C, do żeglarstwa, nurkowania i oczywiście... rejsów statkiem.

A jako najbardziej wysunięta na wschód wyspa na Morzu Śródziemnym, Cypr jest również naturalnym punktem wyjścia do odkrywania reszty tego niesamowicie zróżnicowanego regionu – oferującego to, co najlepsze ze wszystkich światów.

Cruises Interactive Presentation (Windows)

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.