fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Żeglarstwo Morskie»Rejsy Wycieczkowe»Cypr jako port na trasie rejsu wycieczkowego
Cypr jako port na trasie rejsu wycieczkowego
Cypr jako port na trasie rejsu wycieczkowego
Dzięki bliskiej odległości od portów Bliskiego Wschodu, doskonałemu wyposażeniu portowemu oraz wielu zróżnicowanym atrakcjom znajdującym się na niewielkiej przestrzeni, Cypr jest idealnym przystankiem na trasie rejsów każdej długości.

Bogate zabytki kultury Cypru można łatwo i wygodnie zwiedzić podczas krótkiego postoju statku na wyspie. Te oraz wiele innych czynników takich jak wyjątkowo bezpieczne środowisko oraz dbałość o wysoki standard usług, sprawiły, że Cypr jest jednym kluczowych miejsc jeżeli chodzi o rejsy we wschodniej części Morza Śródziemnego. Wiele statków wycieczkowych korzysta już z Cypru jako bazy wypadowej dla krótkich rejsów do popularnych miejsc na Bliskim Wschodzie przez co najmniej cztery miesiące w roku. Co więcej, większość międzynarodowych statków wycieczkowych pływających po regionie uwzględnia Cypr w części swoich tras.
 
Znajdująca się od ponad 11 000 lat na skrzyżowaniu kultur, maleńka wyspa jest obdarzona niezwykle bogatą spuścizną historyczną, która obejmuje m.in. neolityczne osady, rozpoznawalne pozostałości po wpływach greckich i rzymskich, budzące grozę zamki krzyżowców, wczesnochrześcijańskie bazyliki, świetliste kościoły bizantyjskie.
 
Główne atrakcje turystyczne znajdują się w odległości godziny jazdy od portów Cypru. Najbardziej imponujące stanowiska archeologiczne
i historyczne są najlepiej dostępne z portu Limassol. Obejmują one Kourion - starożytny grecko-rzymski teatr widowiskowo wzniesiony na klifie, z widokiem na bujne zielone pola i błękitne Morze Śródziemne - oraz średniowieczną fortecę krzyżowców Kolossi. Udając się na północ od Lemesos, można się znaleźć u podnóża porośniętych lasem sosnowym gór Troodos, po drodze zwiedzając urocze wioski z kamiennymi domami, takie jak Omodos i Laneia. Pafos, na zachodnim wybrzeżu, ma tak wiele zabytków, że całe Kato Pafos zostało umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wśród najbardziej fascynujących miejsc znajdują się starożytne rzymskie mozaiki w Domach Aiona i Dionizosa, Grobowce Królewskie i słup Świętego Pawła.

Różnorodne i ciekawe wycieczki można również zorganizować z portu w Larnace. Do ciekawych miejsc dostępnych w tym rejonie należą: średniowieczna wioska Lefkara - słynąca z ręcznie robionych koronek, góry Troodos, stolica Nikozja oraz zabytki wokół Limassol i Larnaki.

Mając tak wiele do zobaczenia i zrobienia na tej pięknej wyspie, odkrywanie czegoś nowego i interesującego podczas krótkiego postoju jest nie tylko łatwe, jest to również doświadczenie, którym można się delektować i czerpać z niego satysfakcję.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.