fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Żeglarstwo Morskie»Rejsy Wycieczkowe»Odkryj regiony Cypru
Odkryj regiony Cypru
Odkryj regiony Cypru

Nikozja (Lefkosia) … tysiącletnia stolica w sercu kraju 
 
Z populacją liczącą 333 800 mieszkańców ( dane z 2013 – obejmują część Nikozji na obszarze kontrolowanym przez rząd), Nikozja, stolica Cypru, jest miastem otoczonym murem oraz palmami. Laiki Geitonia, odrestaurowana część starego miasta, to dom dla przyjaznych, tradycyjnych tawern oraz sklepów sprzedających rękodzieło. W mieście znajduje się Muzeum Cypryjskie (archeologiczne), Muzeum Etnograficzne Cypru, Muzeum Bizantyjskie, Muzeum Walki Wyzwoleńczej, Państwowa Galeria Sztuki Współczesnej i Dom dragomana Hadżigeorgakisa Kornesiosa.
 
Limassol (Lemesos)... wspaniałe plaże, fortece i festiwale
 
Limassol z populacją 239 700 mieszkańców (2013) - stało się głównym portem kraju. W samym sercu miasta, w pobliżu starego portu, znajduje się Cypryjskie Muzeum Średniowiecza, mieszczące się w imponującym forcie, w którym w 1191 r. Ryszard Lwie Serce poślubił Berengarię z Nawarry i koronował ją na królową Anglii. Otoczone rozległymi plantacjami owoców cytrusowych i winnicami, Limassol jest miejscem corocznego Festiwalu Wina, który odbywa się we wrześniu. W niewielkiej odległości na zachód od centrum Limassol znajduje się Zamek Kolossi, starożytny Kourion i Sanktuarium Apollo Ylatisa.
 
 
Larnaka …. brama prowadząca na wyspę i port prowadzący do przygód

Larnaka z populacją145 900 mieszkańców (2013) jest miastem gdzie znajduje się największe międzynarodowe lotnisko i drugi port wyspy, miasto znajduje się w pobliżu starożytnego Kition, ważnego portu w czasach przedchrześcijańskich. Św. Łazarz, o którym mówi się, że Chrystus wskrzesił go z martwych, jest pochowany w krypcie wspaniałego bizantyjskiego kościoła Agios Lazaros. W sobotę, na osiem dni przed grecko-prawosławną Wielkanocą, ikona św. Łazarza jest niesiona ulicami w corocznej procesji wzdłuż miejskiej promenady wysadzanej palmami.
 
 
Pafos(Paphos)… domAfrodyty, Adonisa, Dionizosaiszczęśliwychśmiertelników
 
Pafos ma populację 91 200 mieszkańców (2013). Kato Pafos, dolne miasto w pobliżu portu, jest domem dla pozostałości starożytnego miasta Nea Pafos –miejsca słynnych rzymskich mozaik w Domach Dionizosa, Tezeusza, Orfeusza i Aiona. Naprzeciwko malowniczego portu znajduje się Fort Pafos, zbudowany w 1592 roku. W pobliżu znajdują się monumentalne Grobowce Królewskie i słup Świętego Pawła. Kręte uliczki Pano Pafos udzielają gościny wielu nowoczesnym sklepom i restauracjom.
 
 
Troodos... majestatycznekrajobrazy, uroczewioskiorazbogatedziedzictwobizantyjskie
 
Wioska Platres jest punktem wyjścia dla wielu szlaków przyrodniczych
w górach Troodos i miejscem opieki nad starannie chronionymi lasami cedrowymi i sosnowymi. W okolicy znajduje się wiele ważnych klasztorów,
w szczególności Kykkos, najbogatszy na Cyprze, zbudowany w XII wieku
i wspaniale odrestaurowany. Dziesięć kościołów bizantyjskich zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na ich dobrze zachowane freski, unikatowe na skalę światową. Region Troodos obfituje w malownicze wioski, takie jak Omodos, Platres i Kakopetria.
 
 
Region Famagusta... koszyk wypełniony darami natury i złociste plaże
 
Region Famagusta z populacją 47 400 (2013) znajduje się na południowo-wschodnim krańcu Cypru, to bogaty rolniczo region ze wspaniałymi piaszczystymi plażami. Główne kurorty plażowe znajdują się w Protaras i Agia Napa – ta ostatnia cieszy się opinią miejsca z najlepszym życiem nocnym i najlepiej ocenianymi klubami w całej Europie
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.