fbpx
PL
You are here:Home»Discover Cyprus»Nature»Cycling»Main 17 - Pafos (Paphos) - Agios Georgios, Pegeia - Lara - Baths of Aphrodite Cycling Route
Main 17 - Pafos (Paphos) - Agios Georgios, Pegeia - Lara - Baths of Aphrodite Cycling Route
Main 17 - Pafos (Paphos) - Agios Georgios, Pegeia - Lara - Baths of Aphrodite Cycling Route
Trasa eksploruje zachodnie wybrzeże wyspy. Zaczynając od Parku Archeologicznego Pafos i przechodząc przez "Grobowce Królów", dwa najważniejsze stanowiska archeologiczne na wyspie, dociera się po około 15 km do wejścia na półwysep Akamas. Po drodze można zrobić mały objazd w kierunku jaskiń morskich Pegeia, nadmorskiego obszaru o oszałamiającym pięknie przyrody. Po dotarciu do Akamas, niedaleko od jego wejścia znajduje się ścieżka prowadząca przez wspaniały wąwóz Avakas. Warto zostawić tam na chwilę rower (trzeba mieć ze sobą zamek) i przejść się ścieżką. Imponujące cechy geologiczne i naturalne piękno wąwozu zdecydowanie zasługują na odwiedzenie!

Kontynuując jazdę na trasie, miniesz plażę Lara, miejsce lęgowe żółwi caretta caretta. Żółwie kopią w miękkim złotym piasku, gdzie składają jaja, a jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć nowo narodzone żółwie.

Trasa biegnie wzdłuż wybrzeża przez kilka kilometrów, po czym wspina się na półwysep. Docierając do najwyższego punktu trasy, można podziwiać wspaniały widok na błękitne Morze Śródziemne rozciągające się po obu stronach półwyspu Akamas. Schodząc w dół, dotrzesz do obszaru "Fontana Amosora", gdzie możesz popływać w krystalicznie czystych wodach "Błękitnej Laguny", jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie.

Kilka kilometrów dalej dotrzemy do końca trasy do źródła słodkiej wody o nazwie Loutra tis Afroditis (Łaźnie Afrodyty), gdzie według legendy zażywała kąpieli bogini miłości i piękna.

Aby pobrać trasę w formacie gpx kliknij tutaj VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.