fbpx
PL
You are here:Home»Discover Cyprus»Nature»Cycling»Główna 4 - Nikozja (Nikozja) - Larnaka (Larnaka) Turystyczny Szlak Rowerowy Plażowy
Główna 4 - Nikozja (Nikozja) - Larnaka (Larnaka) Turystyczny Szlak Rowerowy Plażowy
Główna 4 - Nikozja (Nikozja) - Larnaka (Larnaka) Turystyczny Szlak Rowerowy Plażowy

Od świateł na skrzyżowaniu alei Lemesou i Athalassas w Nikozji trasa prowadzi na południe autostradą w kierunku Limassol i Larnaki. Po ok. 1 km zjeżdża w lewo na zjazd Lakkia, który wychodzi na starą drogę Nikozja – Limassol. Trasa prowadzi przez Lakkia i jej obszar przemysłowy, a następnie przez obszar przemysłowy Dali.

W Nisou trasa skręca w lewo, kierując się na wschód, do małego miasteczka Dali. Przechodzi przez Dali i następną miejscowość Lympia, a następnie dociera do starej drogi Nikozja – Larnaka.

Stamtąd skręca w prawo, kierując się na północny wschód, i biegnie równolegle do autostrady Nikozja – Larnaka, aż do Rizoelia na obrzeżach Aradippou. Od tego miejsca trasa biegnie wzdłuż autostrady obok terenów przemysłowych Larnaki i kończy się na światłach w Agios Georgios. Światła dla straży pożarnej znajdują się 1 km dalej.

Skręcając w lewo na światłach, dotrzesz do alei Stratigou Timagia i ronda tuż przy porcie w Larnace. Następnie trasa wkracza w obszar turystyczny Livadia, Voroklini i Pila z polem namiotowym w małym gaju eukaliptusowym. Trasa kończy się na plaży turystycznej w Larnace, nieco dalej od drogi, po pokonaniu 53,4 km.

Stan dróg: cała trasa przebiega po drogach utwardzonych.

Opis trasy: trasa ta jest dogodna, by dostać się z Nikozji do Larnaki i nadmorskich terenów poza miastem. Trasa biegnie wzdłuż starej drogi Nikozja – Limassol, aż do Nisou, a następnie starą drogą Larnaka – Nisou.

Aby pobrać trasę w formacie gpx, kliknij tutaj.

Dystans:  53.4km
Wysokość wzniesienia: 249m
Najwyższy punkt:  268m
Najniższy punkt:  1m
Pętla:  NIE
Ukształtowanie terenu: Flat
Nawierzchnia drogi: Wybrukowana
 
Odcinek Długość odcinka w km Całkowita odległość w km
Nikozja 0,0 0,0
Latsia 4,2 4,2
Nisou 9,8 14,0
Pera Chorio 1,1 15,1
Dali 2,4 17,5
Lympia 5,2 22,7
Sygnalizacja świetlna straży pożarnej w Larnace 19,0 41,7
Rondo przy porcie w Larnace 3,3 45,0
Plaża w Larnace 8,4 53,4