fbpx
PL
You are here:Home»Discover Cyprus»Nature»Cycling»Z gór Kornos na wzgórza Lefkary (intensywna)
Z gór Kornos na wzgórza Lefkary (intensywna)
Z gór Kornos na wzgórza Lefkary (intensywna)

Trasa rozpoczyna się w pięknym Tochni i prowadzi do wiosek Skarinou i Kofinou, a następnie wznosi się do Kornos, znanego z tradycyjnych, ręcznie wyrabianych naczyń glinianych, a także z tradycji pszczelarstwa, gdzie produkuje się miód najwyższej jakości. Po około 20-kilometrowej przejażdżce przez górzystą Larnakę, dotrzesz do miejscowości Lefkara, znanej z tradycyjnych haftowanych koronek i wyrobów rękodzielniczych ze srebrnego drutu. Dalej znajduje się piękna miejscowość Kato Drys, klasztor Agios Minas i Vavla, uznana za wioskę dziedzictwa kulturowego ze względu na domy z białego kamienia i ich tradycyjny charakter. Trasa prowadzi dalej do Choirokoitia, gdzie znajduje się osada neolityczna Choirokoitia, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1998 roku, a kończy się w pięknej Tochni.

Aby pobrać trasę w formacie gpx, kliknij tutaj.

Dystans: 81.7km
Wysokość wzniesienia:  1554 m n.p.m.
Najwyższy punkt:  632m
Najniższy punkt:  74m
Pętla:  TAK
Ukształtowanie terenu:  góry
Nawierzchnia drogi:  utwardzona

  Długość odcinka w km Całkowita odległość w km
Tochni 0.0 0.0
Choirkoitia 3.8 3.8
Choirokoitia osada neolityczna 0 3.8
Vavla 9 12.8
Klasztor Agios Minas 4.1 16.9
Kato Drys 3.6 20.5
Pano Lefkara 3.2 23.7
Kornos 16.1 39.8
Klasztor Stavrovouni 10.7 50.5
Kofinou 17.3 67.8
Skarinou 4 71.8
Tochni 9.9 81.7


VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.