fbpx
PL
You are here:Home»Discover Cyprus»Nature»Cycling»Z gór Kornos na wzgórza Lefkary
Z gór Kornos na wzgórza Lefkary
Z gór Kornos na wzgórza Lefkary

Trasa rozpoczyna się w pięknym Tochni i prowadzi do Choirokoitia, gdzie znajduje się neolityczna osada Choirokoitia, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1998 roku. Następnie wznosi się do Vavli, wioski zabytkowej ze względu na białe kamienne domy i tradycyjny charakter.

Następnie trasa opada do klasztoru Agios Minas i ponownie wznosi się w kierunku idyllicznej i malowniczej miejscowości Kato Drys, a następnie do Pano Lefkary, znanej z tradycyjnych haftowanych koronek i filigranów. Dalej trasa prowadzi w dół do Kornos, znanego z tradycyjnych, ręcznie wyrabianych naczyń glinianych, a także z tradycji pszczelarstwa, gdzie produkuje się najwyższej jakości miód. Następnie trasa prowadzi pod górę do klasztoru Stavrovouni, zbudowanego na skalistym szczycie. Następnie można zejść w dół do Kofinou, Skarinou, by w końcu wrócić do Tochni.

Aby pobrać trasę w formacie gpx, kliknij tutaj.

Dystans: 65.7km
Wysokość wzniesienia:  1136 m n.p.m.
Najwyższy punkt:  612m
Najniższy punkt:  72m
Pętla:  TAK
Ukształtowanie terenu:  mieszany
Nawierzchnia drogi:  utwardzona

  Długość odcinka w km Całkowita odległość w km
Tochni 0.0 0.0
Skarinou 9.9 9.9
Kofinou 3.9 13.8
Kornos 11.8 25.6
Pano Lefkara 16.3 41.9
Kato Drys 3.6 45.5
Klasztor Agios Minas 3.8 49.3
Vavla 2.3 51.6
Choirokoitia 10.5 62.1
Choirokoitia osada neolityczna 0 62.1
Tochni 3.6 65.7


VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.