fbpx
PL
You are here:Home»Discover Cyprus»Nature»Cycling»Trasa rowerowa Larnaka 6: Mazotos – Vavatsinia – Kofinou
Trasa rowerowa Larnaka 6: Mazotos – Vavatsinia – Kofinou
Trasa rowerowa Larnaka 6: Mazotos – Vavatsinia – Kofinou

Trasa rozpoczyna się na stacji benzynowej Mazotos, na obrzeżach miejscowości, i prowadzi dalej drogą w kierunku miejscowości Agios Teodoros i Zygi na południowym zachodzie. Biegnie wzdłuż wybrzeża, aż do miejscowości Zygi.

Stamtąd droga wspina się na północ w kierunku Tochni i dociera do stanowiska archeologicznego Choirokoitia.

Trasa biegnie dalej w kierunku północno-zachodnim, przechodzi przez wieś Choirokoitia i wspinając się stopniowo, prowadzi przez wsie Vavla, Lageia i Ora.  Z Ory skręca w prawo i po 10 km, kierując się najpierw na północ, a następnie na północny zachód, dociera do Vavatsinia. Vavatsinia to dobre miejsce, by odpocząć i coś przekąsić przed powrotem do Korfinou przez wioski Pano Lefkara i Skarinu. Korfinou znajduje się 5 km na północ od Skarinou, na starej drodze Nikozja – Limassol.

Stan dróg: drogi utwardzone na całej długości.

Opis trasy: ta trasa biegnie wzdłuż zachodniej dzielnicy nadmorskiej Larnaki, a następnie wspina się w kierunku wiosek położonych na wzgórzach regionu, mijając stanowisko archeologiczne Choirokoitia i kończy się w Korfinou.

Trasa alternatywna: z Vavli trasa skręca w prawo i wspina się do wioski Kato Drys (6 km), a trzy kilometry później wjeżdża na drogę Skarinou – Vavatsinia, tuż poniżej Pano Lefkara. Ta trasa jest krótsza.

Aby pobrać trasę w formacie gpx, kliknij tutaj.

Dystans:  78.3km
Wysokość wzniesienia: 1882m
Najwyższy punkt:  880m
Najniższy punkt:  1m
Pętla:  NIE
Ukształtowanie terenu: Góry
Nawierzchnia drogi:  Utwardzona

Odcinek Długość odcinka w km Całkowita odległość w km
Stacja paliw Mazotos 0,0 0,0
Zygi 18,2 18,2
Tochni 5,6 23,8
Choirokoitia 5,1 28,9
Vavla 8,4 37,3
Lageia 2,2 39,5
Ora 6,7 46,2
Agioi Vavatsinias 2,9 49,1
Vavatsinia 6,7 55,8
Pano Lefkara 9,6 65,4
Skarinou 7,8 73,2
Korfinou 5,1 78,3VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.