fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Przyroda»Przyroda
Obdarzony całą paletą pięknych krajobrazów, Cypr rozciąga na przestrzeni bogatej w mieniące wybrzeża, pofałdowane góry, aromatyczne lasy i skaliste przylądki. Od ciepłych wybrzeży do dziewiczej i chłodnej oazy w górach Troodos miłośnicy przyrody, artyści, fotografowie i odkrywcy będą zachwyceni spotkaniem płochliwych stworzeń i odkryciem rzadkich roślin, które zerkają z wodospadów, zatoczek, lasów, krętych szlaków i odosobnionych piaszczystych plaż. Ponieważ wyspa leży na szlaku migracji ptaków między Europą, Azją i Afryką, Cypr jest marzeniem obserwatorów ptaków, ze stadami flamingów odwiedzających słone jeziora i wieloma innymi ważnymi gatunkami przelatującymi lub gniazdującymi. Głęboko w lasach, narodowe zwierzę – muflon – wędruje swobodnie, a zobaczenie tej płochliwej, dzikiej owcy jest prawdziwą gratką zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Egzotyczne i rzadkie formy dzikiej przyrody również nadają Cyprowi szczególny charakter. Żółwie zielone i żółwie błotne rozmnażają się latem na piaszczystych plażach wyspy, podczas gdy foka śródziemnomorska i delfiny są również widywane podczas pływania w ciepłych, spokojnych i krystalicznie czystych morzach wyspy.

Botanicy jak i zielarze docenią zieloną stronę wyspy, z dużą ilością lokalnych ziół i roślin endemicznych, w tym cypryjskiej orchidei, tulipana i krokusa, czekających na natknięcie się na nie wzdłuż krętych ścieżek przyrodniczych i mniej uczęszczanych tras.

Od oszałamiającego wschodu do zapierającego dech w piersiach zachodu słońca, naturalny urok Cypru jest zarówno wspaniały, jak i inspirujący... a wszystko to czeka na odkrycie.
Sugerowane aktywności:

Nature selected articles

Nature popular articles

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.