fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Przyroda»Miejsca Godne Uwagi»Cape Gkreko National Forest Park - Leśny Park Narodowy przylądka Greko
Cape Gkreko National Forest Park - Leśny Park Narodowy przylądka Greko
Cape Gkreko National Forest Park - Leśny Park Narodowy przylądka Greko

Położony na wschód od Agia Napa i na południowy wschód od Protaras, piękny i chroniony Narodowy Park Leśny i obszar ochrony Cape Greko jest obszarem Natura 2000. Te tereny to 385 ha wspaniałego, dziewiczego i naturalnego krajobrazu.

W parku znajduje się sieć szlaków przyrodniczych, wiodących wśród kalabryjskich sosen i fenickich jałowców, a także specjalistyczne ścieżki rowerowe z udostępnionymi ławkami. Dwukilometrowy szlak przyrodniczy Afrodyty biegnie przez południowo-wschodnie wybrzeże cypla Cape Greko i jest częścią Szlaku Afrodyty, który upamiętnia związek wyspy ze starożytną grecką boginią.

Bogaty w rodzimą faunę i florę – w Cape Greko rośnie około 400 różnych gatunków roślin. Spośród nich 14 to gatunki rdzenne, a kolejne 14 jest niezwykle rzadkich.

Las był niegdyś bogaty w drzewa, ale obecnie jest pokryty niską roślinnością, dzięki czemu jest domem dla wielu ssaków, takich jak lisy, zające i jeże; gadów, takich jak węże i jaszczurki, oraz dużej liczby ptaków. Większość ptaków to ptaki wędrowne, z pięcioma odmianami i dwoma gatunkami endemicznymi – jednym z nich jest cypryjski świstun (Oenanthe cypriaca), ptak wędrowny, który lęgnie się na wyspie.

Widoki z wapiennych klifów morskich są spektakularne i wychodzą na krystalicznie czyste wody regionu. Obszar ten jest również bardzo popularny wśród amatorów nurkowania oraz entuzjastów wycieczek łodzią dzięki wielu jaskiniom, gdzie podwodny świat czeka na odkrycie.

Malutki, bielony kościółek Agioi Anargyroi, ze schodami, które prowadzą w dół do jaskini nad morzem, jest również uroczym miejscem do odwiedzenia.
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love Перейдите на официальное зеркало Вавада и играйте без блокировок.