fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Przyroda»Miejsca Godne Uwagi»Leśny Park Narodowy Athalassa / Centrum dla zwiedzających
Leśny Park Narodowy Athalassa / Centrum dla zwiedzających
Leśny Park Narodowy Athalassa / Centrum dla zwiedzających

Położony na południowo-wschodnim skraju Nikozji, Leśny Park Narodowy Athalassa, jest oazą zieleni o powierzchni 840 ha, na jego terenie rośnie wiele endemicznych, rodzimych i sprowadzonych gatunków drzew, krzewów i ziół.Sieć szlaków o długości 20 km sprawia, że jest to popularne miejsce do jazdy na rowerze, spacerów i spacerów z psami (na wyznaczonej ścieżce).
Ogród botaniczny jest otwarty codziennie i można go zwiedzać bezpłatnie. Na terenie parku znajduje się również centrum dla zwiedzających, w którym można uzyskać informacje na temat przyrody parku. Model parku pokazuje jego podstawowe cechy naturalne, roślinność i obiekty rekreacyjne, natomiast dioramy przedstawiają trójwymiarowe reprezentacje roślinności tego obszaru, ptaków, ssaków
i gadów.
W osobnym pomieszczeniu wystawione są próbki geologiczne, skamieniałości i inne przedmioty z nimi związane, a materiał wizualny służy do prezentacji lokalnej fauny i flory.


Region: Nikozja
Adres: Leoforos Keryneias 1, Aglantzia
Kontakt: Centrum dla zwiedzających: tel.: +357 22 462 943 / +357 22 403 704 / +357 22 805 533
Godziny pracy: poniedziałek-piątek: 07.30–15.30, sobota-niedziela: zamknięte
Okres działania:  Centrum dla zwiedzających: przez cały rok, zamknięte w święta państwowe.
Cena biletu: Centrum dla zwiedzających: dorośli i dzieci pow. 6 lat: 1,00 Euro; dzieci do 6 lat: wstęp bezpłatny.
Strona internetowa:  http://www.moa.gov.cy
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz opłaty za wstęp mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Zaleca się sprawdzenie przed wizytą.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.