fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Przyroda»Miejsca Godne Uwagi»Dolina Cedrów
Dolina Cedrów
Dolina Cedrów

Położona na skrzyżowaniu dróg Nikozja, Pafos i Limassol, zapierająca dech w piersiach górska miejscowość Cedar Valley znajduje się w lesie Pafos i wyróżnia się tysiącami endemicznych gatunków drzew cedrowych (Cedrus brevifolia), które są bliskim krewnym słynnych cedrów libańskich. W dolinie znajduje się również kilka sosen kalabryjskich (Pinus brutia), które są popularne ze względu na ich lokalizację w miejscu spokojnymi i mało uczęszczanym.

Obszar ten przecina droga wiejska, która łączy wioskę Panagia z klasztorem Panagia tou Kykkou i dalej prowadzi do kolejnej miejscowości górskiej Stavros tis Psokas, które to miejsce jest domem dla rzadkiego i płochliwego muflona (Ovis gmelini ophion) – endemicznego gatunku dzikiej owcy występującej wyłącznie na wyspie.

Pozostałości trzech starych, weneckich mostów górskich stanowią interesujący widok, który można podziwiać podczas spaceru po okolicy.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.