fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Przyroda»Miejsca Godne Uwagi»Ogród botaniczny Troodos
Ogród botaniczny Troodos
Ogród botaniczny Troodos

Ogród Botaniczny Troodos, położony na wysokości 1400 m n.p.m., składa się z rozległego ogrodu botanicznego prezentującego florę tego pasma górskiego oraz herbarium.

Otwarty od 2010 roku ogród znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000, w pobliżu opuszczonej kopalni azbestu w Leśnym Parku Narodowym Troodos, w pobliżu drogi Karvounas–Troodos i obok siostrzanego miejsca, jakim jest Geopark Troodos. Jest też częścią działań mających na celu regenerację kopalni.

Ogród jest jednym z trzech ogrodów botanicznych na wyspie (pozostałe dwa to Athalassa w Nikozji i Akamas w regionie Pafos). Prezentowane gatunki roślin obejmują florę pospolitą, rzadką i zagrożoną, a ogród podzielony jest na sekcje tematyczne: rośliny endemiczne, roślinność rzeczna, arboretum oraz rośliny aromatyczne i tradycyjne ogrodowe.

Prezentowane są: schemat ogrodu, krótki film dokumentalny o florze pasma górskiego Troodos, obrazowe przedstawienie pionowego rozmieszczenia roślinności Troodos, baza danych o florze Cypru, elektroniczna prezentacja o florze różnych pór roku oraz historia kopalni Amiantos i jej odbudowy pokazana dzięki dokumentacji fotograficznej.

Zwiedzający mogą również oglądać świeże i suche rośliny dzięki zastosowaniu stereoskopów.

Region: obszar Troodos, okręg Limassol
Adres: droga Karvounas–Troodos.
Kontakt: tel.: +357 25 550 092, fax: +357 25 550 092.
Godziny pracy: kwiecień-wrzesień: poniedziałek-piątek: 09.00–14.00, sobota-niedziela, święta państwowe 01 i 28 października i 24 grudnia: 10.00–16.00; 20 lipca-20 sierpnia: poniedziałek-piątek: 09.00–14.00, sobota-niedziela: 09.30–17.00; październik-styczeń: poniedziałek-piątek: 09.00–14.00, sobota-niedziela: 10.30–15.00.
Okres działania:  przez cały rok, zamknięte w Boże Narodzenie, Nowy Rok, Wielką Niedzielę (greckie prawosławie) i wybrane dni świąteczne.
Cena biletu: wstęp bezpłatny.
Strona internetowa: http://www.amiandos.eu.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz opłaty za wstęp mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Zaleca się sprawdzenie przed wizytą.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.