fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»The Heart of Religion - Serce religii
The Heart of Religion - Serce religii
The Heart of Religion - Serce religii
Eteryczna i błogosławiona kraina. Religijne korzenie Cypru są zarówno święte, jak i pokorne, o czym świadczy imponująca liczba zabytków kultu religijnego, które opowiadają historię drogi wyspy do chrześcijaństwa i jej głębokiej wiary, od początków aż po dzień dzisiejszy. To nie przypadek, że Cypr, wyspa piękna, gdzie według mitu greckiego urodziła się bogini Afrodyta, został wybrany jako pierwsze miejsce, do którego dotarło wielkie przesłanie nowej wiary w momencie nadejścia chrześcijaństwa. Wyspa stała się bramą, przez którą przesłanie Ewangelii rozprzestrzeniło się na całą Ekumenę. Pierwsza misja apostołów Pawła i Barnaby (ten ostatni pochodził z Cypru) odbyła się tutaj zgodnie z wolą i życzeniem Boga: „[..] posłani przez Ducha Świętego, odeszli do Seleucji, a stamtąd popłynęli na Cypr” (Dz 12, 4).

Ten boski „wybór” – będący jednocześnie wyróżnieniem i darem dla kraju – wyraża się w licznych pomnikach poświęconych modlitwie i pobożności, ale także w mnogości świętych mężów związanych z świętobliwą wyspą, dzięki czemu zyskała ona miano „Cypr wyspa świętych”.
Odkryj kościoły, kaplice i klasztory wyspy i wyrusz w w duchową podróż do źródeł wiary, historii i kultury.

Dzięki unikalnym konstrukcjom zabytków, biblijnym historiom opowiedzianym w starożytnych ikonach i freskach, bogatym muzeom sztuki sakralnej oraz bizantyjskiemu skarbowi, jakim jest 10 malowanych górskich kościołów, tak bezcennych pod względem religijnym, że zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, nie sposób nie poczuć się pokrzepionym duchowo, oraz wypełnić serca oświeceniem, spokojem i pobożnością.

Aby zapoznać się z pełną broszurą zawierającą szczegółowe informacje o wszystkich trasach religijnych, kliknij tutaj.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.