fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Szlak Bizantyjski: Religijny szlak 10 malowanych kościołów w Troodos
Szlak Bizantyjski: Religijny szlak 10 malowanych kościołów w Troodos
Szlak Bizantyjski: Religijny szlak 10 malowanych kościołów w Troodos

Odkryj głębokie korzenie religijne wyspy i jej znaczenie w historii chrześcijaństwa, podążając szlakiem, który prowadzi do świętych kościołów i klasztorów, z których każdy jest czczony i bezcenny jako świadectwo wiary.

Prawdziwy skarb bizantyjski znajduje się w górach Troodos i ukazuje religijne dziedzictwo wyspy poprzez święte budowle, które pozostały w dużej mierze niezmienione przez wieki. Wyspa położona jest na najważniejszym skrzyżowaniu we wschodniej części Morza Śródziemnego i charakteryzuje się jednym z największych skupisk kościołów i okazałych klasztorów dawnego Cesarstwa Bizantyjskiego.

Dziesięć z tych pięknie pomalowanych kościołów zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wybrać się na wycieczkę do Pitsilii, Solei i Marathasa, aby poznać historię ich powstania, która jest równie fascynująca jak same budowle. Unikalne spadziste, drewniane dachy kryją solidne drewniane drzwi, które otwierają się na szereg ikon i fresków przedstawiających świętych, apostołów i historie biblijne w całej ich kolorystycznej okazałości.

Szczególne znaczenie ma szereg kościołów poświęconych Świętemu Krzyżowi. Oddają one hołd Agia Eleni (św. Helenie), matce Konstantyna Wielkiego, która przejeżdżała przez Cypr podczas powrotu z Ziemi Świętej i odegrała istotną rolę w torowaniu drogi chrześcijaństwa na wyspie.

PITSILIA
1.   Stavros tou Agiasmati
2.   Metamorfosis tou Sotiro
3.   Timios Stavros
4.   Panagia tou Araka

SOLEA
5.   Agios Nikolaos tis Stegis
6.   Panagia Podithou
7.   Panagia Asinou

MARATHASA
8.   Agios Ioannis Lambadistis
9.   Panagia tou Moutoulla
10. Archangelos Michael

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.