fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Sztuka bizantyjska na Cyprze – reminiscencja wspaniałej przeszłości (B)
Sztuka bizantyjska na Cyprze – reminiscencja wspaniałej przeszłości (B)
Sztuka bizantyjska na Cyprze – reminiscencja wspaniałej przeszłości (B)
W celu objęcia całej wyspy Szlak sztuki bizantyjskiej został podzielony na dwie części – Szlak zachodni i Szlak wschodni – aby uniknąć jednej długiej trasy i zapewnić czas na zwiedzenie wszystkich zabytków.

Szlak Wschodniprzebiega przez następujące miejscowości: Nikozja – Pera Chrorio – Kelia – Sotira – Paralimni – Agia Napa – Larnaka – Kiti – Kivisili – Klasztor Stavrovouni – Pirga i Dali.

Trasa rozpoczyna się w Nikozji i prowadzi na południe. Pierwszy przystanek znajduje się w Pera Chorio, w kościele Agion Apostolon, gdzie znajdują się freski z XII wieku. W Kelii, w kościele Agios Antonios znajdują się wspaniałe freski z XI i XIII wieku. W Larnace warto zatrzymać się przy kościele Agios Lazaros zbudowanym w 900 roku i oczywiście przy wszystkich proponowanych zabytkach, które reprezentują sztukę bizantyjską z różnych okresów. Niektóre z zabytków są wspólne dla obu tras.

Zabytki:kościółAgios Antonios w Kellia, kościół Agios Mamas, kościół Metamorfosis w Sotira, kościół Panagia i kościół Agia Marina w Paralimni, klasztor Agia Napa w Agia Napa, kościół Agios Lazaros w Larnaka, kościół Aggeloktisti w Kiti, kościół Panagia w Kivisili, klasztor Timios Stavros w Stavrovouni i Kaplica Królewska w Pyrga.

Całkowita długość trasy: 214 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.