fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Monastycyzm – siła wiary (A)
Monastycyzm – siła wiary (A)
Monastycyzm – siła wiary (A)
Monastycyzm, a tym samym ascetyzm, są nierozerwalnie związane z ortodoksją, a fakt, że Cypr sąsiaduje z Egiptem i Palestyną – gdzie ascetyzm się rozwijał – sprawił, że stał się on również ważnym miejscem dla pustelników.

Trasa: Nikozja – Analiontas – Politiko – Lazania – Mosfiloti – Stavrovouni.

Ponieważ trasa ta jest bardzo długa, podzielono ją na pięć różnych szlaków, aby objąć całą wyspę.

W latach ikonoklazmu monastycyzm rozwijał się na Cyprze głównie dzięki temu, że mieszkańcy zachowywali wiarę i oferowali schronienie wszystkim ściganym mnichom z Konstantynopola, a także z innych części ówczesnego Cesarstwa Bizantyjskiego.

Z tą epoką związane były klasztor Agios Nikolaos, klasztor Kapłanów i wiele innych miast. Później, w XI i XII wieku, kiedy Cesarstwo Bizantyjskie było atakowane przez Turków, a także przez krzyżowców, na Cyprze powstało wiele klasztorów, które miały duże znaczenie, a ich liczba rosła zarówno pod rządami Franków, jak i Wenecjan, jak klasztor Panagia Podithou, itd.

Zabytki:klasztorArchangelos Michael, Analiontas - klasztor Agios Irakleidios, Politiko - klasztor Machairas, Lazania - Agia Thekla, Mosfiloti - klasztor Timios Stavros, Stavrovouni.
 
Całkowita długość trasy: 97 km..
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.