fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Monastycyzm – siła wiary (C)
Monastycyzm – siła wiary (C)
Monastycyzm – siła wiary (C)
Wyruszając z Nikozji (Lefkosia) i kierując się w stronę Kato Deftera, zwiedzający mają okazję odwiedzić pustelnię Panagia tis Chrysospiliotissas, a następnie, jadąc w kierunku wioski Pera Chorio, kościół Agion Apostolon.

Trasa: Nikozja – Kato Deftera – Pera Chorio – Dali – Agios Sozomenos.

Ta trasa jest najkrótsza, co nie oznacza, że ma mniejsze znaczenie. W Dali, w kościele Agios Dimitrianos znajdują się wspaniałe freski z 1317 roku. W Agios Sozomenos, oprócz kościoła zbudowanego pod panowaniem tureckim, znajduje się jeszcze jeden, w stylu francusko-bizantyjskim, poświęcony Agios Mamas, który jest jednak niedokończony.

zabytki: pustelnia Panagia Chrysospiliotissa, Kato Deftera - kościół Agion Apostolon, Pera Chorio - kościół Agios Georgios i kościół Agios Dimitrianos, Dali - kościół Agios Mamas i jaskinia pustelnika, Agios Sozomenos.

Całkowita długość trasy: 44 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.